Her yetişkinin cinsel sağlık alanında bilmesi ve tanıması gereken belli başlı hastalıklar var. Bu hastalıkların nedenleri, belirtileri ve korunma yöntemleri bilindiği takdirde tüm fiziksel sağlığı riske atmakta olan cinsel rahatsızlıklara yakalanma ihtimali de az oranda seyretmektedir.

Bel Soğukluğu Hastalığının Belirtileri

Günümüzde halen en sık rastlanan cinsel rahatsızlıkların başında gelen bel soğukluğu hastalığının birbirinden farklı birçok belirtisi bulunuyor. İdrar yaparken kısa ve kesintili gelmesi ya da hafif dozlarda ağrı hissedilmesi ilk ve en büyük belirtiler arasında ilk sıradadır. Bayanlarda ve erkeklerde farklı şekillerde tezahür eden belirtiler bulunabilir. Örneğin bazı bayanlarda adet dönemine doğrudan müdahale edebilecek belli başlı sorunlar da çıkabilir. Diğer belirtiler arasında makatta akıntı, karın ağrısı, baş ağrısı ve halsizlik gelmektedir.

Bel Soğukluğu Hastalığının Nedenleri

Bir bakteriden kolaylıkla bulaşabilen hastalığın en büyük bulaşma alanı cinsellik noktasındadır. Bu nedenle kişilerin çok fazla oranda özen göstermeleri ve şüpheli ilişkilerden kaçınmaları gerekmektedir.

Bel Soğukluğu ve Tedavisi

Günümüz tıp seviyesinde bel soğukluğu ilaçla ve hızla tedavi edilen bir rahatsızlıktır. Önlemini almak ise bireylerinde elindedir.

Comments are closed.