Hamilelik korkusu, cinsel fobi, evlilik çatışması, cinsellikten kaçınma, gereğinden fazla dini inançlar, yaş ile ya da çekicilik ile alakalı endişeler, yakınlık problemleri, eşe karşı alaka kaybı, agresif ve pasif eş, cinsel problemlerden kaynaklanan istek bozukluğu, kuvvet dengesizliği, eşlerin cinsel beceri noksanlığı gibi nedenlerin bulunması ile ilk önce cinsel terapiler düşünülmelidir. Maltepe escort. 

Tedavi sürecinde çiftlerin cinsel iletişiminin çoğaltılması, cinsel arzularını daha rahat bir biçimde ifade edebilmelerinin sağlanması ve cinsel hayatlarındaki sınırlamalarının kaldırılması hedeflenir. Fakat tedavi sürecinde en mühim unsur, cinsel isteği engelleyen nedenlerin bulunup ortadan kaldırmasıyla bireyin gizli kalan isteklerinin uyandırılmasıdır. Antalya cinsel hayatı bu konuda oldukça profesyoneldir.

Hareketli Doğrulma Terapileri

Cinsel arzu bozuklukları, maskelenmiş olan parafililer, bireysel problemler, cinsel yönelim ya da kimlik problemleri, güçlü cinsel kaçınmalar ya da cinsel fobiler, cinsel dürtü üzerinde kontrolü kaybetme korkusuna bağlıysa hareketli doğrulma terapileri daha uygundur.

Uzun Zamanlı Kişisel Terapiler

Cinsel terapiyle netice alamayan ve güçlü kişilik bozuklukları, cinsel yönelim ve kimlik problemleri var ise uzun zamanlı kişisel terapiler verilebilir.

Comments are closed.