Erkekler ve Bayanlarda Genital Uçuk

Hem erkeklerde hem bayanlarda görülen buna karşın kadınlarda görülme olasılığı üç kat fazla bulunan genital uçuk rahatsızlığı cinsel sağlık kapsamında tahlil ve tedavi edilen bir rahatsızlıktır. En bilinen özellikleri arasında yıl içerisinde tekrar etme olasılığının bulunması gelir. Gerekli önlemler ve tedavi yöntemleri uygulandığı takdirde hastanın izleri tamamen silinebilir. Pendik escort.

Genital Uçuk Rahatsızlığının Belirtileri

Cinsel sağlık alanında bilinçli hareket eden bireyler genital uçuk başta olmak üzere cinsel yolla bulaşan hastalıklar hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Belirtileri arasında birden baş gösteren halsizlik ve ateş etkileri ilk semptomlar arasında yer alıyor. Bununla birlikte kişiden kişiye değişkenlik göstermekle birlikte özellikle bayanlarda genital akıntılar koyu gri renkleri ile gözlemlenmektedir. Diğer belirtileri arasında kusma ve iştahsızlık faktörleri kayıtlarda yer alıyor.

Genital Uçuk ve AIDS İlişkisi

Genital uçuğun belki de en korkutan tarafı AIDS’e yakalanma oranını büyük oranda arttırmasıdır. Bu nedenle kendi kendine geçmesi beklenmeden bir uzman hekim ile görüşülmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır. Yakınmalı ve yakınmasız olarak iki türü bulunmaktadır.

Comments are closed.