Cinsellik, birçok insanın konuşmaktan, yaşamaktan korktuğu, çekindiği bir olgu haline gelmiştir. Fakat her şeyden önce kadın ve erkek için bu bir ihtiyaçtır. Nasıl ki insanların karnını doyurmak için yemeğe, suya ihtiyacı var ise, ruhsal doyum için de cinselliğe ihtiyacı vardır.

İlk Birleşme

Özellikle kadınlar, yaşayacakları ilk cinsellik deneyiminden oldukça korkmaktadır. Bu korkuyu aşmanın farklı birçok yolu vardır. İlk adım, kişinin cinsel ihtiyacına odaklanarak, bu birleşmeyi vücudunda istediğinin farkına varmasıdır. Bu aşamada partnerin tutumu da önem kazanmaktadır. Partner, birlikte olacağı kadını hem ruhsal hem fiziksel olarak rahatlatmalıdır. Can acıtmadan, narin ve sakin bir birleşme yaşanması, her iki tarafın da korkusunu azaltacaktır.

İsteksizlik

Birleşme esnasında her iki tarafında bu eylemi istiyor olması gerekmektedir. Çünkü cinselliğin oluşu, her iki tarafın da bu birleşmeden mutluluk duyacağı esasına dayanmaktadır. Bir tarafın istememesi, tedirgin olması durumunda cinsel birleşmeye son verilmelidir. Aksi takdirde kişinin korkusu ve endişesi artacak, kendine bu konuda daha çok duvar örecektir. Bu işi zamana yaymak ve yavaşça kişilerin birbirine alışması, süreci daha sağlıklı hale getirecektir. Maltepe escort.

Comments are closed.