Partner ile karşılıklı cinsel uyumu yakalamak çok önemlidir. Kimi zaman karşı tarafın adeta sizin zihninizi okuduğu hissine kapılırsınız. Ne sizin, ne de karşı tarafın durumu tahmin edebilmesi mümkün değildir. Sağlıklı bir ilişki cinselliğin önemi açısından yadsınamaz. İstek ve şikayetlerin, hatta beklentilerin net bir şekilde oturup konuşulması önemlidir. Pendik escort. 

Cinselliğin Biyolojik Boyutu

Cinsellik bazen duygusallıktan, bazen de can sıkıntısından beslenir. Genelde cinselliğin içinde bağlılık yoksa cinsel deneyimler o zaman çok daha karmaşık ve yıpratıcı olabilir. Böyle durumlarda çelişkiye düşebilirsiniz. Duygusal olarak kendinizi sorgulayabilirsiniz. Bu tür saplantılara kapılmak yerine, çözüm üretmek daha doğru olacaktır. Fiziksel şeklinden çok biyolojik boyutu ve verdiği haz daha çok ön planda tutulmalıdır.

Bedensel Uyarılara Cevap Verin

Cinsel deneyim sırasında hissedilen bedensel uyarıların temelinde vücudumuzdaki hormonal vardır. Cinsel birleşme anında partnere karşı duygusal yakınlık ve bağlılık hissetmeye sebep olan şey oksitosin hormonunun salgılanmasıdır. Kadında salgılanan östrojen, oksitosin hormonunun etkisini arttırır. Erkekte salgılanan testesteronun etkisini ise azaltır. Bu sebeple cinsel birleşmeden sonra kadınlar eşlerine karşı bağlılık hissederler. Erkeklerde ise tam tersi bir etki oluşur.

Comments are closed.